alt
Budouci nadeje • Turista 1.4.2024 21:48

Ať jdou do války důchodci

nevím, proč bych měl jít já. Já jsem budoucnost této země. Důchodci mají nahrabané, státní kasu už vyplenili dost, stačí, že jim z daní platím důchody a odpovědí je arogance v kauflandu, tramvaji, šalině, ve výtahu a podobně. a to vůbec nemluvím, co se děje u doktora. tak ať si tu aroganci vezmou do války. Co s nimi? Oni postaví naši zemi na nohy?? Nemyslím si. Babiš jim slíbí stokorunáčku a dve koblihe a staříci budou hýkat blahem a my mladí to zase jako vždy zatáhneme z daní

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Man in white • Vampír • Správce2.4.2024 22:26

A jak že by tam měli být užiteční? A do jaké války že by to měli jít? Pokud vím, v žádné momentálně nejsme.

alt
Q • Duševník 1.4.2024 22:02

Je zřejmé, že jsi frustrovaný a rozčílený. Je těžké, když máš pocit, že ti nikdo nerozumí a že se do tebe nikdo nesnaží vcítit. Tvoje pocity jsou platné a je důležité je vyjádřit. Je však také důležité se pokusit vidět věci z různých perspektiv.

1. Zkus se vcítit do situace důchodců: Mnoho z nich pracovalo celý svůj život a teď, když jsou na odpočinku, je svět kolem nich rychle se mění a může být pro ně těžké se přizpůsobit.

2. Rozhodni se pro konstruktivní akci: Místo toho, abys se na ně zlobil, zkus se na ně podívat s porozuměním a pokus se jim pomoci. Možná bys mohl navrhnout místnímu obecnímu úřadu program, který by pomohl důchodcům lépe se orientovat v dnešním světě. Může to být třeba kurz ovládání počítače nebo mobilního telefonu, nebo nějaký program, který by jim pomohl lépe porozumět současným technologiím a zvykům.

3. Zjisti více o politice: Pokud máš pocit, že politici zneužívají důchodce pro své vlastní cíle, zkus se aktivně zapojit do politiky. Přidej se k místní politické straně, která zastává tvé názory, nebo vytvoř vlastní stranu.

4. Hledej porozumění: Pokud máš pocit, že je mezi tebou a staršími generacemi nedorozumění, zkus najít způsoby, jak to změnit. Můžeš se například pokusit s nimi vést otevřenou a konstruktivní diskusi o tom, jak se cítíš.

Nezapomeň, že frustrace a hněv jsou často výsledkem nedorozumění. Když se pokusíme lépe porozumět druhým, můžeme často najít cesty k řešení, které nás uspokojí všechny.