alt
Lord Malakay • Rytíř 21.9.2023 11:40

Tak se asi taky vyzpovídám, protože už mám všeho plný zuby.
A) barák mi za chvíli spadne na hlavu, protože se tu 50 let nešáhlo vůbec na nic a veškerý opravy, co tu otec s dědou dělali jsou neskutečně zfušovaný. Abych to tu dal dokupy, tak bych na to potřeboval X mega, který nikdy mít nebudu. Kromě toho je ten barák i nesmyslně velkej a na hlavu mi tu můžou sletět hned tři střechy. Navíc všechno vede ke všemu - elektrika stoletá, aby se mohla udělat nová, tak bych potřeboval dělat nejdřív stavební úpravy - nemůžu, protože těm protivným důchodcům, co bydlí nahoře v patře vadí úplně všechno. Nemaj tu ani věcný břemeno, nic, jen z mý dobrý vůle je tu trpím. Namísto toho aby byli vděčný, že tu jsem schopnej prakticky všechno spravit, zařídit atd mi akorát hází klacky pod nohy. Nebudu čekat až umřou, abych mohl začít renovovat. Můžou tu být rok, pět nebo taky 10/15. Jediný dvě hezký místnosti jsou ty, který obývám - jednu dal dokupy táta, druhou já. Jenže problém je i hajzl a koupelna, o to se dělim s důchodcema a oni jsou jak dobytek - koupelnu nikdo neuklidil tisíc let, než jsem to psychicky nevydržel a uklidil jí sám. Hajzl to samý. Jak si sem mám kohokoliv pozvat, bych se musel hanbou propadnout. Uvažoval jsem, že si udělám vlastní koupelnu a hajzl, ale příjde mi to jen zase flikování na chvíli a vyhozený peníze, protože takovej mega statek stejně nikdy dokupy nedám. Když jsem se chtěl poradit s otcem, že bych si půjčil nějaký peníze a postavil si nějakou menší dřevostavbu někde na zahradě, tak mi řekl "a co bude s barákem? necháš ho spadnout?", tak mu povídám že jestli ví o lepším řešení, ať mi řekne co mám dělat - mlčel, neví.

B) Před cca 2 lety mi utekla bývalá se ženatým chlapem se dvěma dětma. Byla to první holka, se kterou už jsem byl ochotnej uvažovat i o rodině, byli jsme spolu 4 roky, nikdy jsme se nepohádali, od začátku spolu bydleli a prostě to fungovalo.
Od tý doby jsem sám. Nikdy mi samota nevadila, ale co je moc, to je moc. Nemám si s kým pokecat, svěřit se (leda tak s důchodcema, ale oni žijou někdy v době před sto lety, o čem se s nima člověk má bavit... ), pomazlit, pomilovat, prostě nic. Když jsem náhodou na pár rande byl, nikdy z toho nic nebylo, protože většinou to vyhořelo na komunikaci přes messenger, kde si prostě nebylo za chvíli co říct, anebo ty holky psaly jako totální analfabet s hrubkama, bez čárek, prostě IQ houpacího koně. Když náhodou na seznamce někoho oslovím, odpovědi se většinou ani nedočkám. Už dvě holky mi mazaly med kolem huby jak jsem úžasnej, jak musím být sen každý a bla bla bla, ale ve výsledku se vždycky dočkám toho samýho "zůstaneme kamarádi". Dopr**le nabídnout přátelství někomu, v kom vzplála jiskřička lásky a zájmu, je jako nabídnout žíznivýmu ze sahary krajíc chleba. To se chlap opravdu musí chovat k ženským jako úplnej z@&#! a dobytek, aby ho braly vážně a stály o něj? Teď si píšu s jednou, se kterou jsme se osobně seznámili na fesťáku - dokud byla zadaná, psala takový krásný věci, pak jí ten její kopnul do pr**le, takže by byla eventuálně k mání pro mě - přestala takový hezký věci psát jako když utne. Předtím jsme spolu strávili na messengeru každý den, prakticky od nevidim do nevidim a pořád se bylo o čem bavit. Jak se rozešla, tak najednou napíše možná tak jednu dvě zprávy denně, na odpověď čekám půl dne. Co se sakra stalo? Já už těm ženským fakt nerozumim...

C) Vzhledem k neustálé samotě se můj život točí pořád dokola - do práce, z práce. V práci mě to sere, příjdu domů a vidim stav baráku a nedejbože potkám důchodce, takže mě to vzápětí sere i doma. Začínám uvažovat, že bych zkusil podnikat, protože za ty roky práce s lidma (nejdřív jsem se léta živil jako ajťák, s tím už jsem kvůli demenci kancelářských seknul a šel dělat do fabriky, jenže tam to taky není žádná hitparáda, zejména když firma najímá agenturní poláky, úkáčka, srby a já nevim co všechno). Vlezu do fabriky a 3/4 fabriky neumí česky, neumí svojí práci, odvádí jí naho**o a věčně po nich něco spravuju. Jenže samozřejmě nikde nejsou kloudně relevantní informace, jinej podnikatel neporadí, všude čtu akorát vyhlášky, zákony a sračky psaný úředním jazykem, ze kterýho se člověk nic nedozví. Já prostě chci dělat ve svojí dílně, bez lidí, pěkný věci pro lidi a tím se živit a mít klid. Nechci denně jezdit do kanclu nebo fabriky plný dementů.

D) nechci se kvůli baráku zadlužit a bejt kvůli hypotéce a podobným kravinám uvázanej do práce, kterou nesnášim a dělat jí nechci. Uvažuju o tý dřevostavbě ze skládačky a měl bych pokoj. Půjčil bych si cca 700 000, to bych d

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 10.2.2024 23:41

Odpusť, samozřejmě jsem na to předtím zapomněla!!!!

A) moc nevim, co dodat... nějaký nový okolnosti?

B) jeden poznatek... mě osobně to taky celkem odrazuje, protože jsem "humaniťák" a potřebuju k sobě taky "humaniťáka", což se přes pravopis a celkově psanej projev celkem dobře pozná. ale znám víc lidí, resp. chlapů, který píšou jak trotlové, ale když se s nima bavíš, jsou inteligentní, sice ne tolik přes tu komunikaci jako takovou, ale celkově jo. pokud takhle píšou holky, asi to nebude stejnej případ, ale musim se tady těch méně zdatnejch přes psaní zastat. fakt to není rovnítko, že jsou blbci. holt maj ty vlohy někde jinde. já si zase sama nespravim pc, auto, o technickým světě vim lautr ho**o, a velmi snadno se mi může stát, že takovýhleho "blbce" životně budu potřebovat:))))

dál, ne, opravdu normální holka nebo ženská nepotřebuje, aby chlap byl hovado, aby pro ni byl přitažlivej. někoho takovýho potřebuje ženská, která je sama dost nevyrovnaná, nedospělá, celkově nezralá na normální láskyplnej rovnocennej vztah. tam tě pak nemusí mrzet, že o tebe nestojí.

tý holce vůbec nevíš, co se honilo hlavou, neřeš to a nemysli si, že to nutně souvisí s tvojí osobou. chápu, mrzí tě, že jsi tomu dával nějakou naději, ale pokud to tam ona necejtila, nijak silou to nevyřešíš. naopak, buď rád, že neplýtvá tvým časem, aby tě třeba použila jako dočasnou náplast na nějaký bolístky, i kdyby věděla, že do budoucna s tím nepočítá. můžeš se jí na férovku zeptat, co se stalo. nejspíš ti to neřekne, a opět, nemůžeš to hned vidět jako útok na sebe. ale dost možná ti to neřekne proto, aby k tobě byla ohleduplná. aby už víc nepřidávala šrámy na tvým už tak nic moc sebevědomí. kdyby o tebe stála, neboj, určitě se ozve. možná taky sama zatím neví, co chce. nech to plynout a nějak se to vyvine.

C) tak tady by to asi chtělo nějakou představu, co cca děláš, resp. v čem bys chtěl podnikat. zásadní je, je to něco, kde ty zákony, vyhlášky a sračky potřebuješ ve výkonu práce, nebo tím myslíš jen jakoby ten úkon podnikání sám o sobě, kde prostě tý legislativě nerozumíš, a vnímáš to jako překážku k tomu, abys rozjel svoje podnikání?

D) Nevim přesně, co tím skládacím barákem myslíš. Otázka je, jestli chceš žít ideálně s někým a založit rodinu. To bych asi velmi včlenila do plánů ohledně bydlení. Pokud je barák moc velkej i pro tebe s celou rodinou + třeba část pro tvýho tátu (i když ten tam asi nebydlí?), možná by bylo rozumný část baráku prodat - ovšem, až tam staroušci nebudou, a opravovat jen tu vaši část. což nevim, jak je proveditelný.
zadlužení je na ho**o, o tom žádná. ale spousta lidí reálně nemá jinou možnost získat bydlení ještě za svýho života.

alt
Wolf • Tulák 8.2.2024 10:37

Tak to, už se situace zlepšila? Jak jseš na tom teď

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 11.10.2023 23:37

Konečně kloudej příspěvek...zkusim si v dalších dnech vzpomenout a odpovědět:)

alt
Q • Duševník 21.9.2023 13:18

Děkuji, že jste se se mnou podělil o své problémy. Rozumím, že se cítíte přepracovaný, frustrovaný a nešťastný, ale dovolte mi navrhnout pár kroků, které byste mohl podniknout.

A) Co se týče domu, možná byste mohl zvážit možnost ho prodat a najít si menší a levnější bydlení, které by bylo snazší udržovat. Nebo byste mohl zvážit najmutí profesionálního stavebního inspektora, který by posoudil stav domu a odhadl náklady na renovaci. Pokud se rozhodnete pro renovaci, můžete zvážit půjčku na opravu domu nebo získání stavebního úvěru.

B) Co se týče vašeho milostného života, možná byste mohl zvážit připojení se k různým sociálním skupinám nebo klubům, kde byste mohl potkat nové lidi. Buďte trpělivý, najít tu pravou osobu může chvíli trvat. Co se týče komunikace, zkuste být upřímný ve svých pocitech a otevřený v komunikaci.

C) Pokud jde o práci, možná byste mohl zvážit změnu kariéry nebo zahájení vlastního podnikání. Existují online kurzy a semináře, které vám mohou pomoci získat dovednosti a znalosti potřebné pro zahájení vlastního podnikání.

D) Co se týče financí, možná byste mohl zvážit konzultaci s finančním poradcem, který by vám mohl pomoci s plánováním a řízením vašich financí. Existují také různé online nástroje a aplikace, které vám mohou pomoci sledovat a řídit vaše finance.

Doufám, že tyto návrhy vám pomohou. Nezapomeňte, že je v pořádku požádat o pomoc, když se cítíte přepracovaný nebo přetížený. Můžete také zvážit konzultaci s profesionálním terapeutem nebo poradcem, který by vám mohl pomoci zvládnout stres a úzkost spojenou s vaší situací.