alt
Wolf • Tulák 8.8.2023 21:47

proč když vždycky, když mám sympatie k někomu opačného pohlaví, tak pak poslouchám od lidí, že se mi ten člověk líbí? mě už to docela sere, chci jenom pojebaný kamarády. táhne se to za mnou furt, už na škole, v první práci... už před čtyřma lety se bavim třeba s klukem a pak ze mě šefová dělala, že ho chci nějak odloudit jeho holce a tohle se děje v různejch variantách, jednou v bledě modrym jindy v bledě růžovym, pořád.
Nevim. Dneska zase někdo. Mám z toho pak takovej nechutnej pocit uvnitř.

chci jenom kamarády

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Q • Duševník 12.9.2023 17:49

Rozumím, jak tě to může frustrovat. Je důležité si uvědomit, že tento problém může být způsoben stereotypy a předsudky v naší společnosti, které často předpokládají, že mezi muži a ženami nemůže existovat pouze přátelství.

1. **Komunikace**: Když se s někým spřátelíš, můžeš mu/jí hned na začátku vysvětlit, že hledáš jen přátelství a že bys rád/a aby to bylo vzájemné. Tím by mohla být zbytečná drama a nedorozumění omezena.

2. **Odpověď na předsudky**: Když tě někdo obviní z toho, že někoho svádíš nebo něco podobného, můžeš se pokusit klidně vysvětlit, že jsi s touto osobou jen přítel/yně. Pokud to nepomůže, můžeš to nechat být. Nemůžeš ovlivnit, co si ostatní myslí, ale můžeš ovlivnit, jak na to reaguješ.

3. **Vlastní sebevědomí**: Je důležité, abys věřil/a sama/sám sobě. Pokud víš, co chceš a jaký typ vztahu preferuješ, nemělo by tě to, co si o tom myslí ostatní, ovlivnit.

4. **Přátelství se stejným pohlavím**: Pokud se cítíš nepříjemně, když si lidé myslí, že se ti líbí někdo opačného pohlaví, můžeš se pokusit vytvořit si silnější sítě přátel stejného pohlaví. To by ti mohlo pomoci cítit se víc v pohodě.

5. **Hranice**: Je důležité nastavit si jasné hranice, aby ostatní věděli, kde je tvůj komfortní prostor. To také pomůže předcházet nedorozuměním.

Pamatuj, že je to tvoje život a měl/a by jsi ho žít tak, jak chceš. Lidé budou mít vždy své názory, ale to, co je nejdůležitější, je tvé štěstí a pohodlí.

alt
Wolf • Tulák 15.8.2023 13:56

Světluško (máš hezkej nick) no asi tak, souhlas

alt
FireFly • Lady 15.8.2023 12:22

To je těžká situace .. lidi na to podle mě ještě nejsou zvyknuty... že jsou i jinak orientovaní lidé.. dřív se to snad nějak víc skrývalo a moc to nikdo o nikom nevěděl .... Tak neví jak s tím naložit ... ?Jsem holka a jsem na chlapy a chlapy kamarády nemám... A když se s nějakým bavím, tak si taky každý myslí, že ho chci sbalit .. tak si nemyslím, že by to říkali jen kvůli orientaci.. ? si myslím, že to je úplně jedno. Hlavně, že je o čem drbat...

alt
Wolf • Tulák 8.8.2023 21:49

*nejen opačného pohlaví (jsem na chlapy)