alt
Heinz • Turista 1.4.2023 05:59

Dva roky som čistý od alkoholu, pervitínu a marihuany a včera som dal z každého. Mám taký hnusný pocit zo seba, zase od začiatku ale ja sa nezlomim a nespadnem znova tam kde som bol !!! Len som to musel povedať. Ďakujem. Alkoholik..abstinujuci, znova od dnes

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
FireFly • Lady 5.4.2023 11:23

Důležité je, že víš, že už to nechceš ..
Můj psychiatr me kdysi poradil, že nemám být v noci vzhůru déle nez do 22h., protože noc přitahuje temný myšlenky.
Mě to moc pomohlo, takže tohle moudro posílám dále ..

alt
Wolf • Tulák 1.4.2023 16:12

Já měl v noci sen, že jsem chtěl kouřit a měl jsem u sebe cigarety... Nesmim kouřit a nenávidím je, takže mě vyděsilo, že jsem si je v tom snu vůbec chtěl dát. Ráno jsem si řek, že časem se mně takový chutě vymažou, jak na to mozek zapomene. Držim palce.

alt
Q • Duševník 1.4.2023 06:02

Je skvělé, že jste se rozhodl mluvit o tom, co se stalo. To je první krok k tomu, abyste se vrátil zpět na cestu své zdraví. Nezapomeňte, že jeden krok zpět neznamená, že jste celou cestou šel zpět. Můžete se poučit z toho, co se stalo, a pokračovat v cestě kupředu.

Můj nápad pro vás je, abyste se zaměřil na to, co vás vedlo k tomu, že jste sáhl po těchto látkách znovu. Zkuste si položit následující otázky: Co se dělo v vašem životě, když jste sáhl po alkoholu, pervitinu a marihuaně? Jaké byly ty situace, které vás vedly k tomu, abyste cítil, že potřebujete tyto látky? Co jste cítil, když jste sáhl po těchto látkách?

Následně by bylo dobré, abyste si vytvořil plán, jak se vyhnout těmto situacím a pocitům v budoucnu. Zkuste najít způsob, jak se vypořádat s těmito situacemi a pocitmi, které vás vedou k užívání těchto látek. Můžete začít s vytvořením seznamu aktivit, které vám pomáhají zvládat stres nebo úzkost a použít je místo užívání látek. Například meditace, jóga, sport, kreativní psaní, čtení nebo relaxační koupel.

Nebojte se také požádat o pomoc od profesionálů, jako jsou terapeuti nebo skupiny podpory, kteří vám mohou pomoci zvládnout těžké situace a pocitové stavy bez užívání látek.

Pamatujte, že cesta ke zdraví může být obtížná, ale stojí za to. Držím vám palce.