alt
Nevym • Turista 21.3.2023 19:05

Prej nechci pracovat, prej jsem jen vyžírka, co si užívá důchodu (si asi myslí, že si za prachy jezdím na dovolené a kupuju značkové hadry, opravdu vás mohu ujistit, že takhle dnešní invalída nevypadá). Jsem rád, že z invalidního důchodu vůbec vyžiju. Zapíchl jsem to s nedokončenou VOŠkou, mám maturitu. Troufám si říci, že v tom oboru, který jsem vystudoval jsem dobrý. Přesto práci na zkrácený úvazek v oboru, který jsem vystudoval, nemohu najít. :(

Už tu toho čecháčskýho mindsetu a závidění mám po krk, pomohlo by mi přestěhovat se do jiné evropské země nebo je to všude stejné? Co myslíte? Že bych zbytek té energie vložil alespoň do něčeho, co by mi do budoucna přineslo větší pohodu než tohle.

.

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Nevym • Turista 7.4.2023 19:07

MilujuBublinky : Jak už jsem psal, vážím si všech rad, že si vůbec někdo dává práci s tím vymýšlet, co by mohl konkrétnímu člověkovi poradit s jeho problémy. Nedávám tu nikomu za vinu, že jsem na tom tak, jak jsem a už vůbec ne nějakým obyčejným živáčkům, od toho tu jsou jiné orgány, které by se měly starat a radit.

alt
Nevym • Turista 7.4.2023 19:02

Heinz46ff : No jo, jenže mě nejvíc trápí to, že nemám prachy na slušnej život, všichni bychom si tu lhali do kapsy, kdybychom tu mleli o tom, jak na penezích nezáleží a vzhledem k tomu, že mám tak těžká psychosociální zatížení, tak to všechno souvisí s tou neproduktivitou a penězi. Chybí mi na kvalitní život, zdravotní péči, kvalitní potraviny, terapie atd.

To jen abys to víc pochopil, ale děkuji ti.

alt
Heinz46ff • Turista 3.4.2023 12:19

Ahoj kamarát, presne som sa našiel v tvojom statuse , kľudne poďme bývať spolu, ja nejsom invalida , ale dokážem ťa tak povzbudiť že budeme sa mať dobré. :)

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 30.3.2023 23:03

co to je jako za odpověď?:) tak stěžuješ si, že tě takhle nikdo nezaměstná... tak je to pro tebe možnost. rozumnější ti přijde se odstěhovat do holandska....:D tak jo.

alt
Nevym • Turista 28.3.2023 23:31

No, jasně... všichni budeme podnikat, to už tu taky bylo a jak to dopadlo.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 28.3.2023 12:58

Aha, ty jsi nemířil na zdravotní péči. No já teda konkrétně o ní ani nepsala, ale přeci u tý nemoci to všecko začíná. Když se přestěhuješ jinam, jako imigrant, myslíš, že tam na teb ebudou čekat s otevřenou náručí, a krom jiný podpory ti ještě umožňovat bezplatný služby zdravotnictví? Já úplně nevim, no.. Na poměry západní medicíny český zdravotnictví funguje dobře. Že západní nefunguje jako celek a je celá na hlavu postavná, to je věc druhá.
Ale musíš to přeci brát komplexně. Jinde je možná lepší soc. péče zrovna v tý konkrétnosti, co popisuješ, ale zase je tam o dost dražší život a zdravotní péče je třeba míň dostupná a drahá. A budeš tam, kdes byl tady, ještě bez podpory rodiny a kámošů. No já nevim, fakt by mě to vůbec nelákalo.

Máš možnost jedině bejt svým pánem co se týče času atd a zkusit podnikat, pokud to v tvým oboru jen trochu jde. A dneska jde leccos si myslim.

alt
Wolf • Tulák 27.3.2023 19:35

Co s tim má dělat moje základka..?

alt
Nevym • Turista 27.3.2023 16:40

Wolf: Já to ještě nemám promyšlené vůbec, a zase takové hovado, že bych se jen tak sebral a jel, nejsem.

Vím, že to chce hodně přípravy, ale jak říkám, musím to promyslet, největší potíž tady v tom bude spolehnout se na sebe, abych třeba nenaletěl na nějaký podvůdek a někdo mi jen neshrábnul prachy. Ta fóra určitě projdu, ale možná radši bych se předem i spojil s nějakými organizacemi odtamtud, kdybych tam fakt jel, ať tam jsem aspoň částečně pod kontrolou a mám se na koho obrátit, když bych byl v nesnázích.

Zatím to jsou opravdu jen úvahy.

alt
Nevym • Turista 27.3.2023 16:35

Wolf: pokud dobře vím, psal jsi, že jsi to zapíchl po základce, já nechci být rýpavý, ale na některé pracovní pozice berou právě téměř všechny...

Však možná to právě taky pocítíš teď, že si budeš muset najít práci, která by byla více vhodná pro tvé zdravotní obtíže, ale se základkou ti nic lepšího nenabídnou.

Někteří lidé opravdu nejsou příliš ambiciozní a když jsou zdravý, tak se spokojí i s tím málem, problém nastane až v momentě, kdy se jim něco přihodí nebo začnou přirozeně stárnout a zdraví jde pomalu do kopru.

alt
Wolf • Tulák 27.3.2023 16:35

Jo tak to ti bohužel neporadim, já nejsem moc obecnej špekulant právě... Snad jen to Dánsko nebo Nizozemsko, hele, jestli tě to tam táhne, tak to zkus. Ale jak řikam, já bych se optal v jejich jazyce na jejich fórech.

alt
Nevym • Turista 27.3.2023 16:30

*pracovně cenní, rozumí oboru a umí se v něm pohybovat
Ale např. časově nevýkonní

alt
Nevym • Turista 27.3.2023 16:27

Jo, o té Anglii se to ví, že tam to s tím zdravotnictvím šlo hodně do kopru, ale já nemířil ani zdaleka jen na lékařskou péči, než spíš celkově multidisciplinární pomoc pro nemocné a postižené, což např. skvěle funguje v Nizozemí či Dánsku (teď přesně nevím).
Já bych naopak pracoval rád ve svém oboru, to zdraví prostě bude takové, jaké bude. Tady takřka nemožné. O zdravotní péči jsem vlastně nemluvil vůbec, ale je pravda, že aby to fungovalo, měl by být ta zdravotní péče provázána se sociální péči (což tady nefunguje vůbec).

Na vše reagovat nebudu, právě proto, že už mi to přijde hodně odkloněné od tématu, ale nenapsal jsem to moc konkrétně, tak jsem nechal prostor ke spekulacím. Na dávky u nás nebo někde jinde s*ru, já chci normálně pracovat, v tom, co jsem vystudoval, na zkrácený úvazek a mít kolem sebe funkční support-system, když to nebudu aktuálně zvládat.

Zkrátka problém je v tom, že tady moc nefunguje inkluze a diverzita na pracovištích, pak tu jsou sice nějak postižený lidi, ale pracovně stále ještě dost výkonní, ale zaměstnavatel o takové nemá zájem, protože jsou nevýkonní.

Toto jsou primárně ty důvody k stěhování, na dávky a lékařskou péči peču. O to mi vůbec nejde.

alt
Wolf • Tulák 27.3.2023 12:07

A já jsem jinak taky kripl normálně diagnostikovanej a nemam žádný problémy s "čecháčkama" ani že by to tu bylo nějak hrozný, spíš mi přijde, že máš nějakej problém s hlavou a nebo máš dementní doktory. Já je musel vyměnit snad třikrát, než na mě přestali čumět a léčit mě na jiný nemoci a našli mi sklerózu. A to jsem se ještě stěhoval a ta péče je tu super. Měl bys udělat nějakej rešerš, hodně z tebe kapou emoce namísto racionality a taky se nezlob, ale nemakačenkovství tu taky cejtim, ale to je proto, žes nepodal dost informací, což bys
asi měl.

alt
Wolf • Tulák 27.3.2023 12:01

Komplet souhlasim s MilujuBublinky a jinak na zpovědnici třeba píše jedna, co žije v Anglii a žádná hitparáda to tam neni. A že tam je zdravotnictví mnohem horší než tady jsem slyšel osobně už od třech lidí, co tam fakt žili a mně to stačí. To když už tak asi německo nebo ten sever, ale proč teda nevyjedeš a nevyzkoušíš. Asi by bylo třeba se naučit jazyk a nějak se spojit na jejich fóra. Pořád jsi nám neřek, co máš za nemoc ani v čem ti to řeší zkrácenej úvazek, nezlob se, ale přijde mi divný, žes nám to neřek. Jako kdyby tady teď napsal někdo ze Slovenska, že se sem přistěhuje a bude chtít brát dávky, tak si asi taky poklepeš na hlavu.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 27.3.2023 10:25

K tomu zdraví můžu dát pár tipů k samostudiu do zprávy. Ale asi mi napiš, o co jde, pokud neva.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 27.3.2023 10:21

Nevym západní společnost samozřejmě i evropa...o lecčem např. vypovídá nikde v evropě neexistující pořádná rodičovská dovolená, OČR a podobně. tobě to přijde normální? že máš třeba nemocný děti, a nemůžeš bejt s ním doma, aniž by ti stát nasral s aspoň nějakejma penězma? takže např. v británii choděj do školy děti i s horečkama, nadopovaný drogama, protože rodiče si myslej, případně samoživitelé to tak opravdu maj, že si nemůžou dovolit bejt s nima pár dní doma, a přijít o příjem? pokud se tam jako normální vnímá takováhle nulová péče o ty nejmenší, pak si teda fakt nedělám iluze, že by se tam nějak přetrhli s dávkama pro invalidní důchodce.
uprchlíky a migranty tady přijímáme, někdy je to i ekonomicky výhodný, jindy jsou to jaksi plány a čachry těch nejvyšších na planetě, který za tím viděj určitý záměry, a navíc, nikdo neříká, že z toho většinová populace je nějak nadšená a vítá migranty nebo uprchlíky s otevřenou náručí a odevzdává státu obr daně celá nadšená. to fakt jako ne


ad zdraví, jsou i věci, co jsou zadarmo, nebo za málo peněz. ale je pravda, že vážnější věci, který často vyžadujou i spolučinnost v nějakejch alternativních medicínách, někdy je to nákladný. ale proč si to zavírat dopředu rovnou?
tvá nemoc je taková, že někdo ji sice má, ale může s ní relativně dobře fungovat, pracovat a tak?

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 23:55

*obrátky
Oprátky ne, proboha. :D

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 23:53

Zdraví bych si zlepšil rád, ale peníze na tu nákladnou léčbu chybí. :D Ono vše se vším souvisí, kdyby to takhle všechno hezky šlo a nezáleželo by na ničem ostatním, to by bylo báječný. Jen lusk a kolečka se rozjedou. Kdyby to šlo bez průmazu, už jedou na plný oprátky.

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 23:50

"prosociální cítění se nerovná, že tam není kapitalistickej životní styl a hodnoty... obecně západní společnost je hodně takhle zaměřená."

Západní společnost = USA jistě, západní Evropa určitě ne (viz přijímání uprchlíků atp.)

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 23:16

takže spíš bych dávala energii na snahu o zlepšení stavu organismu, než zjišťování, jak z tebe kde budou nadšený jakožto přistěhovalce, kterej přijel jen proto, aby sosal dávky a lidi na něj za to nebyli nasraný:) a kolik ti kde daj za jakejch podmínek.
obecně jsme naopak my jeden z nejsociálnějších států na světě.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 23:13

Nevym: jasně, tak meritem sdělení bylo, že kašlu na soudy ostatních a žiju, jak sama uznám nejlíp za vhodný. ty bys pomocnou ruku od systému uvítal. a ty ji nemáš? však píšeš, že jsi v invaliďáku, a že tě ostatní maj proto za vyžírku - tedy, pomocnou ruku od státu přijímáš (ačkoliv netvrdim, že je to nějakej luxus, ale rozumíme si teď, o čem je řeč...). tak prostě ber důchod a ser na ostatní, ne?:)

co se týče zdraví, samozřejmě, že se dá ze zdraví vyřešit fakt hodně. je kupa lidí, co se vyléčí z tzv. nevyléčitelnejch nemocí. možností máš milion. západní medicína funguje tak, jak funguje. potlačovat symptomy, neřešit příčiny, medikamentama na symptomy posrat všecko další možný, co se dá, abys zase musel řešit pozdějc ještě jiný symptomy... jasně, když jde o něco vážnějšího, je to běh na dlouhou trať, nejde se klasickejch medikamentů zbavit hned a nadobro, ale celkově uzdravení není nemožný. vyžaduje to ale vzít to do svejch rukou. vystoupit z role oběti. v době interfernetů to uzdravování je mnohem snazší, jako obyčejnej smrtelník se dostaneš k úžasnejm informacím.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 23:05

Nevym: prosociální cítění se nerovná, že tam není kapitalistickej životní styl a hodnoty... obecně západní společnost je hodně takhle zaměřená.

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 20:15

"mě by lidi mohli mít za flákače mnohem spíš než tebe. a nemaj. možná někdo málo, ale i kdyby, je mi jedno, co si myslej. ať si to užijou, když jim to udělá dobře:) mně zase dělá dobře, že žiju život, jakej chci, tak nejvíc , jak to jde, a na jejich soudy kašlu."

Tak já bych rád žil podle svého, ale nejsem úplně soběstačný, takže bych podání pomocné ruky od systému ocenil. Jako zkusit to někde jinde by mě docela lákalo, musím to ještě promyslet. Tady už toho začínám mít plné kecky, ono je sice hezké, jak tu všichni máme nějaké předsudky a domněnky ohledně toho, jak to v té či oné zemi skutečně vypadá a chodí, ale kdo z nás to tu může s jistotou tvrdit / vyvrátit, když jsme tam nikdo nebyl a dlouhodobě nežil?
Já bych to i risknul a třeba to na těch pár měsíců zkusil, po promyšlené přípravě samozřejmě.

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 20:09

"bych řekla, že jinde je to ještě horší. čím \"kapitalističtější\" uvažování, tím hůř."

- No, zápádní Evropa určitě není kapitalistická, naopak severo-západní Evropa je docela proslulá svým prosociálním cítěním, snad ve všech ohledech (včetně třeba vězňů, co spáchali závažný trestný čin :D)

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 19:01

V jakým vesmíru probůh žiješ? Když už jsem slyšela zkazky na téma, že náš státní rozpočet někdo vysává, tak jsou to ty "uprchlý" ekonomický migranti z východu, který se momentálně bez nadsázky maj mnohem líp, než jakákoliv česká matka samoživitelka v nouzi, a dost možná i invalidní důchodce, a kdejakej normální důchodce. a nebo jde o příslušníky jistýho etnika. a v obou případech se to teda opravdu děje. ale těm moudřejší lidi to berou jakože to je věc státu, že tohle dovolí. mě osobně nechávaj naprosto chladnou ty jednolivci, kterejch se to týká, chápej, vyžírky našeho rozpočtu. když je stát kretén a snaží se to tady totálně potopit, tak prosim, asi je to potřeba, aby se ten náš lid konečně probral.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 18:58

a potvrzuju, co píše Wolf, rovněž nepozoruju ani v okolí, ani na češích obecně, že by si nějak moc záviděli atd.... nemysli si, že za horama je tráva zelenější. je to fakt spíš o tom, co chceš vidět, a na tom, co častějc vidíš kolem sebe, což si prostě přitahuješ.

mě by lidi mohli mít za flákače mnohem spíš než tebe. a nemaj. možná někdo málo, ale i kdyby, je mi jedno, co si myslej. ať si to užijou, když jim to udělá dobře:) mně zase dělá dobře, že žiju život, jakej chci, tak nejvíc , jak to jde, a na jejich soudy kašlu.

alt
MilujuBublinky • Osvícená žena 26.3.2023 18:55

bych řekla, že jinde je to ještě horší. čím "kapitalističtější" uvažování, tím hůř.

na tohle se dá říct jedno stručný a výstižný. na ostatní se vyser. je snad důležitý, jak se vnímáš sám. když se přestaneš zabejvat tím, co o tobě říkaj a myslej si druhý, hodně se ti uleví. a zpravidla taky ty útoky tak nějak ustanou. tak to prostě funguje. ty už to předpokládáš, děláš si nějaký domněnky, a oni ti to plněj.
doporučuju přečíst Čtyři dohody, nebo aspoň zkouknout záznam představení.

a báj d vej, i kdyby to byla pravda, co je špatnýho na tom nechtít pracovat?:)))) kdyby lidi víc dělali to, co maj fakt rádi, a co jim dává smysl, a nedodevzdávali svůj drahocenej čas, energii a peníze do jinejch věcí, byli by o hodně šťastnější, a nebyl by svět tak moc zkurvenej:)

alt
Nevym • Turista 26.3.2023 14:06

Wolf: Kdepak, nemluvím o žádných sociálních bublinách, ale vyložené doméně českého chování; závisti, nevlídnosti, pomlouvačnosti, bonzáctví, nepřejícnosti atd. Dokonce i v té Praze se k sobě lidi chovaj jak hovada, sice ne tak moc jako v nějaký horní dolní, ale asi to tam opravdu máme v krvi.
Však tohle ani není žádná novinka, ale jsou skupiny lidí, které to odnášejí podstatně víc a četnějc než jiné.
Pokud jde o stěhování, určitě někam do západní evropy, kde se bere na kriply ohled, což čecháčkům taky vadí, tady každý svádí státní dluh na invalidy a důchodce, že se o nás má starat rodina nebo rovnou házet ze skály.

alt
Wolf • Tulák 26.3.2023 08:20

No nevim, z toho, co píšeš, mi přijde, že by stačilo i jiny město, okres, kraj nebo jinej okruh lidí kolem tebe a bylo by líp. Českej mindset, co píšeš, třeba já nepozoruju, a plán, co budeš dělat v jiné eu zemi jsi nenapsal, ani předpokládám tam nikoho neznáš. Umíš jazyk? Znáš nějaká jejich fóra, kde bys měl náhled na jejich diskuze? Protože ono to fakt neni tak, že bys přejel hranice a lidi se změnili. Sociální bubliny kolem si vytváříme sami. Jestliže tam teď v tom svym máš závistivce, tak se nauč je vyhnat, jinak se ti tam naskládajou i v jiný zemi.

alt
tencozatimpreziva • Turista 22.3.2023 03:10

:) ... ... spíš na jinou planetu... přeji hodně síly poutníku, i když to nemá smysl jako cokoliv co napíšu nebo se stane .. :)

alt
Q • Duševník 21.3.2023 19:58

Hezký den,

Vím, že je frustrující se snažit sehnat práci, která odpovídá vaší kvalifikaci a být odmítnut. Je důležité mít na paměti, že situace se může změnit a můžete najít práci, která vám bude vyhovovat, ať už v České republice nebo jinde v Evropě.

Vzhledem k tomu, že máte již maturitu, mohli byste zvážit vzdělání, které by vám pomohlo lépe se uplatnit na pracovním trhu. Mohli byste také zjistit, jaké výhody můžete využít v rámci Evropské unie, které by vám pomohly sehnat práci.

Vyplatí se také hledat práci na zkrácený úvazek, což by mohlo otevřít další možnosti. Například vyhledávání práce na volné noční změny, které by vám umožnily využít své znalosti a zkušenosti, aniž byste museli opustit invalidní důchod.

V každém případě vám přeji hodně úspěchů při hledání nové práce.