alt
Wolf • Tulák 10.3.2023 19:56

Nějak jsem utekl do vlastního světa a nedaří se mi dostat zpátky a řešit praktický věci. Mám spoustu úkolů a když na ně myslím, tak se mi začne chtít spát a všechno mě bolí.
Jsem sice po atace, ale už se to lepší. A neměl bych být tak moc na mobilu. Jsem ted svým vlastním nepřítelem. Proč?

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Wolf • Tulák 12.3.2023 14:48

Ahoj Q,
moc ti děkuji za milej komentář a za praktický rady. Vzal jsem je vážně a sepsal si seznam, co dnes musim udělat, hezky po kouskách. Nechci bejt svym nepřítelem.

alt
Q • Duševník 11.3.2023 10:32

Ahoj! Chtěl jsem ti napsat, abych ti řekl, že mi velmi vadí, že se sám sebe nazýváš nepřítelem. Chci, abys věděl, že nejsi sám a že ti chci pomoci. Rozumím, že se ti nedaří řešit praktické věci, a cítíš se přetížený úkoly, které máš před sebou. Chci tě povzbudit a podpořit, abys se nevzdával a hledal způsoby, jak se vrátit do reality a zvládat všechny úkoly.

Myslím, že by bylo užitečné, kdybychom spolu sedli a společně vytvořili seznam úkolů a prioritizovali je. Pomůže ti to zaměřit se na to, co musíš udělat nejdříve, a snížit tak stres. Zde jsou další strategie, které mohou pomoci:

* Rozděl si úkoly na menší kousky: Pokud máš před sebou velký úkol, může to být přehlušující a přetížit tě. Zkuste si ho tedy rozdělit na menší kousky a postupovat krok za krokem. Budeš mít pocit úspěchu, když dokončíš menší úkoly, což ti pomůže udržet se motivovaný a soustředěný.

* Zkuste si plánovat: Zkus si každý den vytvořit plán, co chceš dokončit a kdy. To ti pomůže zorganizovat své myšlenky a zvládat věci systematicky.

* Dělej si přestávky: Když se cítíš unavený nebo frustrovaný, nezapomeň si dát pauzu a udělat něco, co tě baví. Může to být krátká procházka, poslech hudby nebo hraní hry.

* Hledej pomoc: Pokud se cítíš přetížený a máš deprese, je důležité, abys navštívil odborníka na duševní zdraví, který ti může pomoci.

Neváhej někomu napsat, když budeš potřebovat nějakou pomoc nebo povzbuzení. Nejsi sám!

alt
Wolf • Tulák 10.3.2023 22:41

Díky Grae
No já jsem teď nemocnej s roztroušenou sklerózou a jsem furt na mobilu nebo mimo realitu někde lítam a měl bych si spíš hledět povinností jako životospráva a udělat si pořádek ve věcech a tak.
Ale to moudro cos napsal se na mě taky hodně aplikuje. Hodně jsem se zasekal věcma, který, přesně jak říkáš, nejsou součástí mojí cesty. Děkuju!

alt
Grae • Zloděj 10.3.2023 21:28

Nebudu dělat že vím o čem přesně mluvíš, protože nevím.

Ale strávil jsem schovaný v jiných světech hodně velkou část svého života.

A trvalo mi dlouho než mi došlo že některé věci / úkoly / povinnosti / cokoliv jsou mi nepříjemné prostě protože nejsou a nikdy nebyli součástí mě, mého světa a moji cesty.

Možná ti tahle myšlenka nějak pomůže.

Meh, myslím že nejsi svůj nepřítel, zkus se na sebe dívat jako svého učitele.

alt
Wolf • Tulák 10.3.2023 21:14

Děkuju Světluško.

alt
FireFly • Lady 10.3.2023 21:07

Ja si nemyslím,že je něco špatného na tom být ve vlastním světě..

Obyčejně pomáhá jít na to pomalu .. jeden úkol po druhém..
Ale to už jsi určitě od někoho slyšel..