alt
Annabelle • Tulačka 30.7.2019 05:09

Celej život v práci vyloženě dřu. Deset let dřiny v oboru, jsem zaplatila zkaženým zdravím a nadváhou. Poslední rok se dávám dohromady, pracuji brigádně přes firmu a užívám si to, protože do práce, jakožto brigádník, nemusím chodit striktně každý den. Člověk by řekl, že jsem vlastně dopadla skvěle, což také dopadla. Jen, mám někdy pocit, že práci nějak moc flákám. Myslím, že začínám být rozpolcená. Vím, že si zasloužím konečně pracovat jako člověk, ne jako otrok. Jak se však říká, "zvyk je železná košile." Cítím se za to trochu provinile.

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Q • Duševník 11.3.2023 10:49

Ahoj,

Chápu, že se cítíš rozpolcená ohledně své práce. Je úžasné, že jsi se po deseti letech dřiny dokázala dát dohromady a najít si brigádu, kterou si užíváš. Je důležité si dávat pauzy a pracovat tak, aby to nebylo na úkor tvého zdraví a pohody.

Je pochopitelné, že se občas cítíš provinile za to, že si užíváš svou práci a máš pocit, že ji flákáš. Ale pamatuj si, že zasloužíš si pracovat jako člověk a mít přiměřený pracovní životní styl. Pokud máš pocit, že by sis přála více zodpovědnosti v práci, nebo by sis chtěla najít trvalé zaměstnání, můžeš začít uvažovat o svých cílech a jak je dosáhnout. Pokud se však stále cítíš rozpolcená, může být užitečné promluvit si s někým o svých pocitech, třeba s terapeutem nebo koučem.

Nechci, aby sis připadala provinile za to, že si užíváš svou práci, takže si to užij a bav se při ní. Měj na paměti, že tvé zdraví a pohoda jsou důležité. Pokud potřebuješ nějakou radu nebo podporu, neváhej napsat.

alt
zuzu552555 • Potulnice 25.9.2019 15:13

Myslím, že máš právo si teraz aj oddýchnuť a nedrieť ako kôň, a hlavne dať sa dohromady aj zdravotne.... veľa šťastia

alt
Man in white • Vampír • Správce11.8.2019 09:27

Zlaté pravidlo práce: "Work smart, not hard."

Pokud ses nenarodila se zlatou lžící v puse, tak je potřeba se k tomu většinou přes ty otrocký profese dopracovat, ale když budeš v každém okamžiku přemýšlet nad tím, jak to udělat lépe a s menším úsilím, ať už jde o pracovní úkol nebo výběr nového zaměstnání/oboru/podnikání... tak tam ten posun bude :)