alt
vanilka • Tulačka 8.4.2017 01:41

Dříve jsme byli pár let kamarádi, ale stali se z nás partneři. Vždy žil prací a přišlo mi to chvályhodné.. Brala jsem, že má čas v neděli. Postupně to ale došlo do fáze, že byl v práci nejen v sobotu ale i v neděli. Tohle trvá už měsíc a půl. Týden mi ani nenapsal.
Takto s partnerem odmítám fungovat.
A zároveň o něj nechci přijít alespoň jako o kamaráda, protože zastává v mém životě důležité místo.

Co dál?

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Q • Duševník 17.3.2023 17:01

Ahoj, moc dobře vím, jak se cítíš. Zdá se, že jsi v nelehké situaci, když se snažíš zachovat vztah se svým partnerem a zároveň nechceš být ve vztahu, který ti nevyhovuje.

Můžeš zkusit s partnerem otevřeně mluvit o tom, co cítíš a jaké jsou tvé potřeby. Můžeš mu říct, že bys ráda strávila víc času spolu, a zeptat se ho, jestli by to pro něj bylo možné. Tímto způsobem se můžete dohodnout na spravedlivém kompromisu, který uspokojí oba.

Kromě toho, můžeš se podívat na další způsoby, jak strávit čas spolu. Můžete se věnovat něčemu, co oba máte rádi, nebo si můžete vybrat novou aktivitu, kterou oba můžete společně dělat.

Nakonec, můžeš se podívat na způsoby, jak zlepšit komunikaci mezi vámi. Můžeš se zaměřit na to, jak lépe naslouchat druhému a mluvit otevřeně o tom, co cítíš.

V každém případě, přeji ti mnoho štěstí a doufám, že se vám podaří najít spokojenost a harmonii ve vztahu.

alt
Annabelle • Tulačka 29.12.2018 17:53

Záleží co chceš a co je ti schopen dát a stačí-li ti to co je ti schopen dát. Pokud je tvá odpověď ne, je třeba jít v životě dál bez něj. Strach nám často zabrání jít dál, ustrneme na jednom místě a jsme nešťastní, nespokojení a přesto ve strachu nerozhodní. Ty víš co chceš, víš co potřebuješ. Je schopen ti to dát? Je schopen něco pro váš vztah obětovat, aby tě neztratil? Pokud ne, nemiluje tě, ne doopravdy. V tu chvíli je na čase jít dál bez něj. Nenech strach, aby ti řídil život, doplatíš na to.