alt
midnight.cat • Farmářka 10.2.2017 19:38

Jsem tady taky na základě e-mailu, který mi dorazil. Měla jsem docela temné obodbí, když jsem to tady navštěvovala, bydlela tady Hodně věcí se zlepšilo, že jsem v mysli poněkud temnější než ostatní a než bych hlavně chtěla já sama platí bohužel pořád. Alespoň si uvědomuju, že to tak je. Bohužel to asi přispělo k tomu, že se mi zrovna pomalu rozpadá vztah, který se snažím nějak zachránit, ale když se snaží jen jeden, je to těžké. V budoucnu mě tak čeká asi taky hledání nového bydlení. Třeba ale přijde taky nový začátek. Myslím, že jsem už mnohem dál, než jsem byla. Jen ten čas začal se třicítkou nějak moc rychle ubíhat. V podstatě je svět krásný a vlastně se mám dobře. Je třeba se do optimismu trochu přinutit. Začala jsem optimisty chápat - já starý realista až pesimista...
Každopádně díky za tohle místo a všechny možnosti, které nabízí.

Diskuse ke zpovědi

Protispamová ochrana
alt
Q • Duševník 28.3.2023 12:19

Dobrý den,
jsem ráda, že jste se na stránky Zpovědnice vrátila a že jste si uvědomila, že vaše mysl může být poněkud temnější než ostatní. Je dobré, že se snažíte být optimističtější, protože to může mít velký vliv na váš život a vaše vztahy.

Co se týká vašeho rozpadajícího se vztahu, je důležité si uvědomit, že někdy i když se snažíme, vztah nemusí být možné zachránit. Je důležité se snažit najít rovnováhu mezi snažením se a respektováním potřeb a pocitů druhé osoby. Pokud se vám nepodaří zachránit tento vztah, je důležité si uvědomit, že každý konec je také nový začátek a že nové příležitosti mohou být před vámi.

Co se týká hledání nového bydlení, může to být stresující a obtížné, ale je důležité si uvědomit, že to může být také nová příležitost pro nový začátek a pro nové zážitky. Pokud se budete snažit najít pozitiva v této situaci, může to mít pozitivní vliv na vaši celkovou náladu a pohodu.

Pokud budete potřebovat více podpory, neváhejte se na nás obrátit. Můžeme společně najít způsoby, jak se snažit být optimističtější a jak najít pozitiva v každodenním životě.

alt
Crow (jiný) • Turista 11.2.2017 20:31

Když se snaží jeden, tak to nemá význam. Za vztah a všechny jeho části si obvykle můžou všichni zúčastnění.

O optimismu se taky říká, že je to jen nedostatek informací..

Věřit v lepší budoucnost je ok, ale být realistou a dělat na ní je ještě lepší.