Klaunovo velmi pozdní odpoledne

PříběhDorray • Lord • Správce • 4. 6. 2010

Po přečtení dílka si prosím pusťte video z odkazu, který je umístěný níže. A ještě poznámečku - doporučuju si najít kdo byl Escher ;-)

Ve stínech noční ulice míhá se silueta klauna. Jeho prázdné ruce hladí a laskají pestrobarevný míč – jako dvě kobry, které se opatrně oťukávají. Tichou nocí za ním létají bezhlasné nadávky protkané hněvem. Mim hrozí pěstí a po smrtelně bílých tvářích mu stéká jediná veliká slza. Jeho rty se nehlučně pohybují. Byl to přeci jeho míč! Mim se rozběhne ve zběsilém pokusu o dostižení prchajícího stínu. Široké kalhoty pleskají o obrubníky a vydávají smutné zvuky pukajících žab. Myslí si, že už snad klauna dostihne, ale schodiště se vzedme a jako v malbě od Eschera se smrští a zkroutí jako had, jen aby realitu ubohého mima postavilo celou na hlavu.

Zdrcený malý mužík usedl na imaginární lavičku a složil hlavu do dlaní. Právě mu byla ukradena neexistující část vlastního já a on pomalu přestával věřit, že kdy znovu bude celý.

Ticho

Z městského rozhlasu vysoko nad jeho hlavou se do zmlklého města rozlila slova jeho oblíbené písně a on věděl, že vše bude opět v pořádku. Vytáhl z kapsy fiktivní jahodu a ukousl ji rovnou u stopky.

simiminis • Upírka 12.3.2011 16:31

Musím sa priznať, ze som to na prvé prečítanie vôbec nepochopila. Teraz ked som to už pochopila si myslím, že to je nadherna poviedka s veľkým posolstvom mohol by si kľudne vydať knihu.

estrius • Šlechtic 22.11.2010 23:27

Dokonalost... co víc dodat? Mam to úplně před očima...

rawen • Upírka 8.6.2010 15:45

Líbí se mi jak píšeš. Umíš skvěle vybrat slova tak aby příběh mluvil sám za sebe už jen tím jak zní, když ho člověk čte. Perfektně to navodí atmosféru, úplně slyším ty pleskající kalhoty. :) Doufám, že jsem to napsala pochopitelně.

RUSTY • Upírka 6.6.2010 23:16

Já se přiznám...bojím se klaunů...mám bujnou fantazi...četla jsem si to 3x....VYPSYCHOVAL JSI MĚ!!!

Jaja • Osvícená žena 6.6.2010 20:06

A čím víc si to čtu, tím víc to vidím před sebou I na toho Eschera sem se mrkla :)

MilujuBublinky • Osvícená žena 6.6.2010 20:01

hmmmmmmmmmm nevim co bych na to řekla.
asi jsem to nepochopila.

Dorray • Lord • Správce6.6.2010 19:57

Už jsem si říkal, že to nikomu ani nestálo za komentář ;) A jinak děkuju za pochvalu

Jaja • Osvícená žena 6.6.2010 19:51