Víno a jed...

Úvaha | 19.04.2006 09:53:47 | 1461 přečtení | hodnocení: 1


Na stole leží číše. Od jejích broušených hran se odráží světlo svíce. Mihotá se a vrhá podivné stíny. A v té číši je víno. Rudé jako krev. Světlo svíce se mísí s vínem.

A na tu scenérii se upírají smutné oči. Sledují ji a rozjímají. Pomalu se zvedá ruka a pevně číši uchopí. Hladina se zavlní, odlesky se stanou ještě chaotičtějšími. Číše pomalu putuje k ústům. Náhle se pohyb zpomaluje. Co se děje? Jaká myšlenka se rozběhla hlavou k níž patří ony smutné oči? Strach z jedu? Nejspíš ne. Pohyb se opět pomalu rozbíhá. Již se chladivé sklo dotklo rtů a víno proudí do těla ?

Ne zemi leží muž. U jeho ruky se nachází hromada střepů posetých rudými kapkami. Svíčka na stole pomalu dohořívá. Čadí, plamínek se klepe a sotva stačí osvětlit dopis. Snad dopis na rozloučenou. Ano, víno bylo opravdu otrávené. Nešlo však o žádný úklad nepřátel či někoho podobného. Stejná ruka, která přinesla číši k ústům, také vsypala tu osudnou trošku jedu do vína.

Důvod už se asi nikdy nedovíme. A je otázkou, zda bychom ho měli chtít znát. Zda by nebylo lepší dopis vůbec nečíst. Lépe nepochybovat o oprávněnosti důvodů k tomuto činu. Snad se je snažil sebevrah v dopise vysvětlit, ospravedlnit. Kdo ví ?
Má člověk právo vzít si život? Je nějaký důvod dostatečný? Je k tomu potřeba odvaha nebo spíš zbabělost žít na tomto světě? Umí to někdo zodpovědět?Průměrná známka je 1. Jako ve škole: 1 2 3 4 5
Diskuse


Formulář na přidání zprávy
Nick
Text
smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl smajl
Opiště bezpečnostní kód
Toto je ochrana proti tzn. SPAMU, který se na těchto stránkách začal objevovat. Registrací se tohoto otravného kroku zbavíte a nebudete muset tento kód opisovat.
Protispamová ochrana  

Ostatní

Novinky

09.01.2018 13:14:09
PF 2019

Starší...   

Anketa

Náhodné přísloví

Kontakt
Na tento web se vztahuje autorský zákon platný na území České Republiky v plném znění.
Dále také tzv. Ústava Města Mrtvých 2020©